Nieuws & Activiteiten
 

Sportman-, vrouw-, ploeg verkiezing Nijefurd 2005.

Het is Zaterdagavond 28-01-2006 en de locatie is de Foeke in Hindeloopen.
De zaal is vol met de genomineerden, familie en fans.
Hendrik Haanstra praat een en ander, overigens voor het laatst, op uitstekende wijze aan elkaar en weet tijdens de interviews met de sporters de indringende momenten en verwachtingen naar boven te halen.

De genomineerden zijn:

Nominaties sport vrouw:

Ester de Boer: zwemmen (Koudum), drie maal goud en eenmaal zilver op de Friese winterkampioenschappen, brons op de limiet wedstrijden in België, twee maal goud en eenmaal zilver op een sprint toernooi, zes maal goud en twee maal zilver op de Friese zomerkampioenschappen, op de NK derde bij de 50 m vlinderslag en op de NK sprint goud op de 50 m vrijeslag en zilver op de 50 m vlinderslag. Ook in 2003 werd zij sportvrouw van het jaar.


Tessa Diekman: turnen (Koudum), twee maal zilver bij de regio kampioenschappen en goud bij de Friese kampioenschappen.


Jolanda Dijkstra: paardensport (Workum), Fries kampioene M1 dressuur.

Nominaties sportman:

Ysbrand Galama, (Workum), tien prijzen, klassementswinnaar, nieuw PR en derde plaats op het NFM.

Klaas Haanstra (Workum), sulveren Pols op het FK, zes dagtitels en derde op het NK

Hessel Zeinstra (It Heidenskip) Fries kampioen.

 

Allemaal zijn ze lid van de fierljepvereniging iT Heidenskip

Nominaties sportploeg:

De Brijbekken: sloeproeien (Workum), goud in IJmuiden, Lemmer, Hindeloopen, Makkum, Rotterdam, Alkmaar, Amsterdam en Muiden en dus eerste in het algemeen klassement.

It Heidenskip: touwtrekken (It Heidenskip), goud in de 640 kg klasse, goud in de 720 kg klasse, en Nederlands kampioen, zilver in de zomer- kampioenschappen en derde in de winterkampioenschappen. Omdat de ploeg op deze avond ergens aan een touw stond te trekken konden ze niet aanwezig zijn.

Workum voetbal, kampioen in de vierde klasse A en de kwartfinale in het midwinterkampioenschap.

In de pauze zorgt Sipke de Boer voor een muzikaal intermezzo

De aanmoedigingsprijs

Na de pauze neemt Hendrik Haanstra weer het woord en laat een assistente uit de zaal de enveloppe met de naam van de aanmoedigingsprijs openen.
Verbaasd zegt Femke van der Gaast: "Dat ben ik"

Op het podium werd ze door wethouder Jimmo Smit gehuldigd om haar prestaties bij het zwemmen, waarbij ze o.a. bij de Friese kampioenschappen tot 12 jaar 6e werd met de vrije slag en 8e met de rugslag en ook nog eens met de teamwedstrijden voor haar ploeg veel punten binnen haalde.

Een voor een werden vervolgens de namen door een heuse butler in enveloppes aan Jimmo Smit overhandigd, die daarna de prachtige oorkondes uitreikte aan de winnaars.

Sportvrouw 2005: Ester de Boer

Sportman 2005: Klaas Haanstra

Sportploeg 2005: De Brijbekken

Voorwaar een geslaagde avond die overigens al sinds 1999 door het zelfde comité wordt georganiseerd.

De winnaars